Skip to content

Didzis Sedlenieks “Bohēmijas zaglis”

January 25, 2015

300x0_cover

Grāmata sastāv no vairākiem ne pārāk gariem it kā zinātniskās fantastikas stāstiem. Grāmatas aizmugurē ir rakstīts, ka šis ir latviešu literatūrā pirmais zinātniskās fantastikas žanra stāstu krājums. Priekš pirmā nemaz nav slikti. Man patika, lasīt bija interesanti un es vēlējos vairāk tādus stāstus. Īsi stāsti vispār ļoti ātri lasās, bet arī ātri aizmirstas. Lasot visus pēc kārtas, pirmie stāsti tā kā savijās kopā un es vairs nevaru atcerēties vai tas bija pirmajā stāstā vai otrajā.

Viens no maniem mīļākajiem stāstiem ir “Modelis”. Manuprāt, ļoti laba un interesanta ideja. Tajā un citos stāstos ir apspēlēti jautājumi par pasaules rašanos, par citām civilizācijām, pagātnes noslēpumiem un citi. Vienīgi pēdējā stāstā es nemaz nemanīju zinātnisko fantastiku. Varbūt vienkārši palaidu ko garām? Visi stāsti kopā kā grāmata man patika, lieku 8 no 10 ballēm.

Nobeigumā autora citāts no grāmatas aizmugures: “Fantastika ir mums visapkārt. Ikdienas gaitās pietiek tikai pacelt galvu, lai ieraudzītu neparasto. Šajā grāmatā ietvertie stāsti gan aizvedīs lasītāju uz svešām pasaulēm, gan pavērs citādu skatu uz vēstures un mūsdienu notikumiem tepat uz planētas Zeme.” Starp citu, tas arī nedaudz izdevās. Varbūt ne tā, kā tas bija domāts, bet es sāku domāt par dažādiem notikumiem, kurus varētu izskaidrot arī ar zinātniskās fantastikas palīdzību un cik citādāka varētu būt mūsu pasaule.

Advertisements

From → Grāmatas

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: